Buziak.pl

Co napisać do nowo poznanej osoby? Co napisać pierwszy raz?

Co napisać do nowo poznanej osoby? 

Pisanie do nowo poznanej osoby może być stresujące, ale jest też ekscytujące. W końcu, to szansa na rozpoczęcie nowej relacji - czy to przyjaźni, czy czegoś więcej. Oto kilka wskazówek, co napisać, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. 

Zacznij od powitania: To może wydawać się oczywiste, ale warto przypomnieć. Początek wiadomości powinien być uprzejmy i przyjazny. Możesz na przykład napisać "Cześć, [imię]! Miło było Cię poznać". 

Wspomnij o tym, gdzie się spotkaliście: Jeśli spotkałeś tę osobę na imprezie, konferencji, w pracy, przez aplikację randkową itp., dobrze jest to wspomnieć. Może to być coś w stylu: "Bardzo mi się podobało nasze spotkanie na [miejsce/wydarzenie]."

Porozmawiaj o wspólnych zainteresowaniach: Jeśli podczas waszego spotkania odkryłeś jakieś wspólne zainteresowania, teraz jest dobry czas, aby o nich porozmawiać. Możesz napisać coś takiego: "Pamiętam, że wspomniałeś/aś, że lubisz [wspólne zainteresowanie]. Ja też! Czy mógłbyś mi powiedzieć więcej o tym, jak się tym zainteresowałeś/aś?"

Zadaj otwarte pytania: Otwarte pytania to te, które nie mogą być odpowiedziane jednym słowem lub krótką frazą. One zazwyczaj zaczynają się od "jak", "dlaczego", "gdzie", "kiedy" i "co". To są pytania, które zachęcają do dłuższej odpowiedzi i prowadzą do głębszych rozmów.

Co napisać pierwszy raz?

Pierwsza wiadomość do kogoś, kogo dopiero co poznałeś, może być decydująca. Oto kilka pomysłów na to, co napisać:

  1. Komplement: Komplement, który jest szczery i dotyczy czegoś, co naprawdę ci się podobało w tej osobie, zawsze jest dobrym pomysłem. Pamiętaj jednak, aby komplement był autentyczny i konkretny.
  2. Zaproponuj plan: Jeśli czujesz, że między wami jest dobra chemia, możesz zaproponować spotkanie. Może to być coś prostego, jak kawa, lunch, czy spacer.
  3. Podziel się czymś o sobie: Możesz również podzielić się czymś o sobie, co może zainteresować drugą osobę i zachęcić ją do dalszej rozmowy. Na przykład, możesz wspomnieć o swoim hobby, podróży, którą niedawno odbyłeś, czy ciekawej książce, którą czytasz.
  4. Zadaj pytanie: Pytanie jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie rozmowy. Możesz zapytać o coś, co już o tej osobie wiesz, na przykład o jej pracę, zainteresowania, czy ostatnią podróż. Pamiętaj tylko, aby pytanie nie było zbyt osobiste lub inwazyjne.
  5. Dziel się swoim entuzjazmem: Jeśli jesteś podekscytowany możliwością poznania tej osoby, nie bój się tego pokazać. Możesz napisać coś w stylu: "Jestem naprawdę podekscytowany/a poznaniem Cię lepiej!"

Pisanie do nowo poznanej osoby czy pisząc po raz pierwszy, zawsze pamiętaj, aby być sobą. Autentyczność jest kluczem do nawiązania prawdziwej relacji. Nie bój się wyrażać swoich myśli i uczuć, ale pamiętaj też, aby zawsze szanować granice drugiej osoby. W końcu, celem napisania do nowo poznanej osoby jest nawiązanie kontaktu i rozwinięcie relacji, niezależnie od tego, czy jest to relacja przyjacielska, czy coś więcej.

 

Zobacz podobne: