Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Anons matrymonialny

            Anons matrymonialny to rodzaj ogłoszenia towarzyskiego, zamieszczanego niegdyś w gazetach, również w telegazetach, obecnie także w Internecie. Anonse matrymonialne miały kiedyś także formę krótkich nagrań wideo tworzonych przez specjalne firmy w Stanach Zjednoczonych, które później przekształciły się w pierwsze portale randkowe.

Klasyczny anons matrymonialny

            Anons towarzyski zwykle składa się z krótkiej notki o sobie, w której zawarte są najważniejsze informacje o wyglądzie, stanie cywilnym oraz zainteresowaniach. Z czasem do takich anonsów zaczęły być dodawane treści multimedialne, czyli zdjęcia i w późniejszym czasie także filmy. Druga część anonsu matrymonialnego to wymagania skierowane do osób zainteresowanych, jakie powinny spełniać, jeżeli chcą nawiązać znajomość z osobą wystawiającą taki anons towarzyski. Co ciekawe, tradycyjne anonse towarzyskie nierzadko miały bardzo praktyczny charakter i mogły oferować małżeństwo jako formę wygodnego wspólnego życia, niekoniecznie związanego z miłością.

Współczesny anons matrymonialny

            Dziś to darmowe portale randkowe stały się miejscem, gdzie kobiety i mężczyźni chętnie zostawiają swoje anonse matrymonialne. Dziś anons towarzyski nazywany jest częściej profilem użytkownika, na którym można zamieścić zdjęcia oraz informacje o sobie. Tradycyjna forma anonsu matrymonialnego ma znaczenie raczej marginalne, ponieważ pojawia się praktycznie tylko w wysoko specjalistycznych serwisach randkowych dla osób bardzo religijnych. 

            Współczesne anonse mają charakter nie tyle matrymonialny, co towarzyski, gdyż instytucja małżeństwa nie jest traktowana już jako coś, co stanowi warunek konieczny nawiązania bliższej relacji. Inaczej wygląda też zdobywanie informacji o sobie, anons nie jest już formą CV, ale raczej zaproszeniem do poznania się, nierzadko wraz z odnośnikami do portali społecznościowych. Także odpowiedź na anons jest dzisiaj łatwiejsza i w praktyce może być niemal natychmiastowa, co jeszcze bardziej zmniejsza bariery między nadawcą i odbiorcą. 

Anons matrymonialny na portalu randkowym

            Jeżeli Wy również pragniecie pozostawić anons matrymonialny na darmowym portalu randkowym i umówić się na udane randki online, serwis Buziak.pl będzie doskonałym wyborem. Oprócz szansy na wspólne życie, zaoferuje on dzisiaj możliwość poznania wielu interesujących osób, co samo w sobie jest bardzo przyjemnym doświadczeniem.