Buziak.pl

Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Blog

            Blog, jak wiele innych słów, to pojęcie zaczerpnięte z języka angielskiego, konkretnie od frazy web log, która oznacza dziennik sieciowy. W Polsce słowo początkowo funkcjonowało jedynie w języku potocznym, ale bardzo szybko znalazło właściwe uznanie w oficjalnym języku oficjalnym. 

Blog i jego początki

            Początkowo blogi posiadały bardzo sztywną formę. Od ich twórców oczekiwano wysokiej regularności w zamieszczaniu wpisów, jak również trzymania się tematyki blogu. Były one praktycznie całkowicie skoncentrowane na doświadczeniach i przemyśleniach ich twórców oraz stanowiły komentarz do ich codzienności. Stanowiły bezpośrednie przełożenie tradycyjnej formy pamiętnika na język współczesności i dla samych autorów miały zazwyczaj podobną funkcję – dawały możliwość usystematyzowania myśli i podzielenia się nimi z innymi osobami.

Jak dziś wygląda blog?

            Obecnie blog nie zawsze musi być rodzajem pamiętnika, albowiem wiele serwisów oraz witryn firmowych, chcąc stworzyć bazę wiedzy na dany temat, zakłada właśnie blog tematyczny. Prowadzenie bloga polega na regularnych wpisach oznaczonych datą i chwytliwym tytułem. Dodatkową cechą charakterystyczną każdego blogu jest możliwość wystawiania pod wpisami komentarzy. 

            Współczesny blog to przede wszystkim zachowana tradycyjna forma, którą jest podejmowanie tematów w sposób zorganizowany, wyczerpujący i zamknięty, co oznacza, że pojedynczy wpis blogowy stara się zazwyczaj wyczerpać dany temat, czasami przenosząc dyskusję do wspomnianych komentarzy. Idea bloga coraz bardziej jednak rozmywa się ze względu na fakt, iż celem jego twórców jest dzisiaj najczęściej informowanie swoich odbiorców o tematach, wokół których blogi są tworzone, a nie o ich osobistych doświadczeniach. 

Co to jest blog randkowy?

            Również w świecie portali randkowych powstają blogi tematyczne, na których ich właściciele zamieszczają eksperckie wpisy związane z wiedzą randkową, aby ich użytkownicy mogli stale się z nią zapoznawać i utożsamiać. Darmowy portal randkowy Buziak.pl także stworzył fachowy blog randkowy, w którym możecie zapoznać się nie tylko ze słowniczkiem pojęć o randkowaniu, ale również z praktycznym poradnikiem, dzięki któremu bliższe poznanie i zrozumienie partnera będzie o wiele łatwiejsze.