Buziak.pl

Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Flirt

            Definicja flirtu może wydawać się prosta i oczywista. Mimo to często zastanawiamy się, czym właściwe jest flirt i jak można to pojęcie określić w jednym zdaniu. Flirt to rodzaj komunikowania się dwojga ludzi, którzy przekazują sobie specyficzne gesty, porozumiewają się nieco innym językiem, aniżeli dwoje znajomych czy przyjaciół. Mowa ciała jest dla nich grą dotyku i wielu poz. W dawnych czasach flirt był całym rytuałem, kokieteryjnym zachowaniem wobec płci przeciwnej. Dziś to pojęcie nabrało nieco innego znaczenia. Mowa oczywiście o flircie online, który odbywa się bez kontaktu wzrokowego oraz dotykowego, a jego techniki są tak odmienne od tradycyjnego flirtu, jaki znali nasi dziadkowie.

            Przyjemność z flirtu jest oczywista, ale najczęstszym uczuciem mu towarzyszącym jest zawsze strach. Związany jest on z faktem, że naturalnym elementem prowadzenia flirtu jest przełamywanie barier pomiędzy osobami nieznajomymi i przechodzenie na wyższy poziom intymności. Zawsze ryzykiem jest tu odrzucenie, a to jest nieprzyjemne. Stąd obawy przed porażką, ale bez ryzyka nie ma zabawy. Wiele osób traktuje flirt jako podstawowy sposób spędzania czasu wolnego, co bez wątpienia zostało umożliwione przez portale randkowe i darmowe randki internetowe

            Flirt internetowy wyraźnie różni się od flirtu klasycznego, gdzie dominuje język ciała, a gra słów jest znikoma. Na randkach online konieczne jest stosowanie słów i nierzadko partnerzy w ogóle się nie widzą. Ogranicza to zdecydowanie odczuwany stres oraz stanowi znakomity fundament dla związków, ponieważ zanim partnerzy zaangażują się fizycznie, będą mieli okazję do dobrego poznania poprzez długie rozmowy. 

            Chociaż nie jest to najważniejsze, flirt w Internecie jest zdecydowanie łatwiejszy dla osób, które normalnie bardzo stresują się w takich sytuacjach. Portal randkowy można wykorzystać jako trening we flircie.

            Flirt online nadal jest grą i zabawą, tutaj jednak jedynym przekaźnikiem jest słowo pisane, a darmowy portal randkowy Buziak.pl gwarantuje mnóstwo wrażeń i możliwości flirtowania online.