Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
BDSM

            BDSM to skrót od angielskich słów bondage & discipline, domination & submission oraz sadism & masochism. W polskim tłumaczeniu brzmi to dosłownie jako „związanie” i „dyscyplina”, „dominacja” i „uległość” oraz „sadyzm” i „masochizm”. Jak od razu można zauważyć, w interpretacji tego pojęcia od razu pojawia się pewna nieścisłość, ponieważ można je bardziej interpretować w kategoriach dominacji i podporządkowania, czyli na poziomie kontroli, albo zadawania i otrzymywania bólu, co z kolei ma związek z czerpaniem przyjemności z odczuwania silnych bodźców. Niezależnie od konkretnej interpretacji, jest to odniesienie do nietypowych praktyk seksualnych.

BDSM – zabawa za obopólną zgodą 

            Same słowa nic nie znaczą, albowiem tylko w połączeniu w jedną całość tworzą szereg relacji seksualnych dwóch lub większej liczby partnerów, w których z jednej strony pojawia się dominator, a z drugiej osoby uległe. Wbrew powszechnej opinii zwrot BDSM nie oznacza przemocy seksualnej, albowiem wszystkie osoby biorące w tym udział ustalają z góry granice i godzą się na takie działania. BDSM jest bardzo szybko zyskującą na popularności formą realizacji fantazji erotycznych, które mogą mieć bardzo różną postać. 

            W najprostszej formie BDSM oznacza zaledwie przejmowanie kontroli przez jednego z partnerów, mężczyznę lub kobietę i całkowite kontrolowanie sytuacji przez tą osobę, bez wykorzystania jakichkolwiek dodatkowych elementów. W skrajnych przypadkach stosuje się bezpośrednią przemoc fizyczną oraz unieruchamia się osoby uległe. Cały czas za ich zgodą i z możliwością przerwania zabawy w każdej chwili.

Akcesoria erotyczne i BDSM

            W przypadku BDSM możemy wymienić takie zachowania jak dominacja, dyscyplina, niewola, kary cielesne, uległość, jednak wszystkie one służą pełnemu zaangażowaniu i wyzwalają najskrytsze potrzeby oraz fascynacje seksualne obojga partnerów. W ich realizacji bardzo często wykorzystywane są akcesoria erotyczne, które stały się wręcz synonimem BDSM. Są to różnego rodzaju elementy służące do krępowania osób, w tym kajdanki, ale też znacznie bardziej złożone narzędzia. Zwolennicy BDSM często zaopatrują się w pejcze, kneble, czy specjalne stroje wykonane z gumy, skóry bądź lateksu.