Buziak.pl

Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Idealne miejsce na pierwszą randkę

            Prawda jest taka, że idealnego miejsca na pierwszą randkę po prostu nie ma. Nie brakuje za to miejsc dobrych, z których można bez najmniejszych problemów wybrać coś satysfakcjonującego, chociaż oczywiście zawsze warto się postarać o opcję najlepszą z możliwych. Swój wybór dobrze jest opierać o podstawowe informacje o osobie, z którą będziemy się spotykać. W praktyce też organizacja spotkania zazwyczaj przypada na mężczyznę, chociaż oczywiście nie jest to nienaruszalna zasada.

Kawiarnia i restauracja

            Najbezpieczniejszymi miejscami na pierwsze spotkanie są zazwyczaj kawiarnie i restauracje. Na pierwszej randce chcemy się przynajmniej trochę lepiej poznać, tak więc wybranie atmosfery pozbawionej jakich specjalnych dodatkowych bodźców na pewno ułatwi komunikację. Co więcej, w restauracjach i kawiarniach panuje zawsze przyjemna atmosfera, jest ładny wystrój i w dodatku można skosztować czegoś smacznego i gorącego. O wysokich temperaturach wspominamy dlatego, iż udowodniono w sposób naukowy, że poznawanie nowych osób daje znacznie lepsze rezultaty przy gorących napojach i posiłkach, niż gdyby spotkanie trwało przy zimnych drinkach. Uważać tylko należy na to, by nie wybrać miejsca spoza naszej ligi finansowej, co mogłoby być problemem natychmiastowym i kłopotem na przyszłość, a także trzeba wystrzegać się pułapek. Nie każdy lubi jedzenie każdego typu, niektóre osoby nie piją kawy, a wegetarianin nie wybierze się na steki.

Do kina, na piknik, na wycieczkę…

            Innymi bezpiecznymi opcjami są różnego rodzaju aktywności i sposoby spędzania czasu, na które moglibyśmy się wybrać po prostu w atmosferze typowo koleżeńskiej. Tak zresztą ponad połowa kobiet widzi pierwszą randkę, chociaż w przypadku nawiązania wcześniejszej znajomości w Internecie ten odsetek jest wyraźnie niższy. Przykładem takiego miejsca może być kino. Na pierwsze spotkanie mimo wszystko lepiej jest wybrać opcję pozwalającą na trochę więcej kontaktu werbalnego, czyli na przykład piknik na świeżym powietrzu, kręgle, wspólna wycieczka rowerowa, a nawet swoje ulubione z jakiegoś powodu miejsce. Ogród botaniczny? Zoo? To wszystko jest jak najbardziej ciekawe i godne polecenia.

Miejsce właściwe dla obojga partnerów

            Czasami warto jednak trochę powściągnąć swoją kreatywność. Pierwsze spotkanie musi się odbywać w miejscu, które gwarantuje bezpieczeństwo i w żaden sposób nie jest „dziwne”. Zapalony astronom nie powinien proponować wycieczki w ustronne miejsce za miastem, gdzie zwykł w środku nocy oglądać gwiazdy, a bilardzista nie powinien zapraszać na pierwszą randkę do klubu snookerowego, gdzie jego wybranka na pewno będzie kompletnie zagubiona. W takim wypadku już lepiej zaprosić do zwykłego klubu, gdzie można zagrać w wersję pool. Ostrożnie trzeba podchodzić też do aktywności fizycznej. Bardzo popularny jogging i inne formy sportu są znakomitą opcją, lecz tylko dla osób, dla których nie stanowią one całkowitej nowości. Osoba nie biegająca, która zostanie zaproszona na jogging, może przeżyć małe piekło.

            Najlepszą opcją na pierwsze randki jest zawsze kameralna atmosfera połączoną w jakiś sposób ze wspólnymi zainteresowaniami osób się spotykających. Jeśli odpowiednie wspólne zainteresowania istnieją, na pewno wręcz narzucają one wybór na pierwszą randkę. Jeśli coś takiego samo się nie nasuwa, lepiej skorzystać z którejś z opcji bezpiecznych i zaszarżować w czasie 2-3 spotkania.