Buziak.pl

Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Pierwsza klasyczna randka

            Randki w Internecie i prawdziwe spotkania to mimo wszystko dwie bardzo różne kategorie. W czasie randkowania internetowego dzielimy się głównie swoimi przemyśleniami, a w czasie spotkania klasycznego jesteśmy po prostu razem. Żeby się nam ono udało, trzeba wszystko odpowiednio zaplanować.

Ostrożność i rozwaga

            Na początek warto trochę ściągnąć wodze swojej wyobraźni i nawet jeśli spotkania w sieci były znakomite i dały poczucie pewnej bliskości, w świecie realnym pojawi się ściana wątpliwości. Nie będzie to ściana z drutem kolczastym i wieżyczkami strażniczymi, ale trzeba będzie postępować ostrożnie. Większość kobiet na tym etapie chce po prostu spotkania towarzyskiego i spora część z nich nawet nie określi go mianem randki, a w przypadku mężczyzn, chociaż terminologia randkowa na pewno się pojawi w pełni, także nie będzie wielkich oczekiwań. Najważniejsze jest to, by swoją partnerkę rozśmieszyć, a swojemu partnerowi powiedzieć coś o sobie, nawet jeśli miałaby to być po prostu kompletna historia życia.

Miejsce spotkania

            Miejsce spotkania w dużej mierze zależy od temperamentu partnerów. Ludzie aktywni mogą się umówić na wspólny jogging lub inną aktywność na świeżym powietrzu. Królem pierwszych spotkań jest zawsze kawa, a właściwie kawiarnia. Nie można zapominać o restauracjach, kinach czy lokalach, gdzie można potańczyć. Ciekawą opcją może być rozwijanie wspólnych zainteresowań, jeśli takie są i jeśli nie wymaga to zbyt skomplikowanego procesu organizacyjnego. Wspólny wyjazd w góry nie jest bowiem najlepszym pomysłem na pierwszą randkę. Konieczne jest tylko posiadania planu, by w pewnej chwili nie usiąść i nie zacząć się zastanawiać co dalej.

            Warto na chwilę wrócić do kawy, ponieważ gorący napój i spokojna atmosfera są bardzo dobrym połączeniem dla nawiązywania więzi. Czułe słówka, potok komplementów i podobne sprawy mają oczywiście jakieś znaczenie w czasie pierwszego spotkania, ale w tym czasie powinien dominować prawdziwy kontakt werbalny, czyli po prostu rozmowa. Tylko w ten sposób można się czegoś o sobie dowiedzieć i w dodatku podświadomie oczekujemy właśnie czegoś takiego. Jeśli po spotkaniu jedna ze stron stwierdzi, że nie za wiele o drugiej wie, będzie to oznaczało porażkę pierwszej randki. Nie należy oczywiście przedstawiać swojego CV, ale trzeba się skupić na czymś więcej, niż tylko szmaragdowa toń oczu partnerki lub cykl treningowy zapewniający tak wspaniały biceps partnera.

Ubiór – ważna rzecz

            Całkiem ważną sprawą w tym momencie jest też kwestia ubioru. Mężczyźni intuicyjnie poszukują w czasie pierwszej randki luzu, który jest dla nich komfortem. Nieformalny ubiór, nieformalna atmosfera. Panie za to lubią na początek się pokazać, wyglądać sexy i olśnić. Dobrze jest poszukać miedzy tymi dwiema opcjami złotego środka tak, by można było czuć się swobodnie, ale mieć na sobie coś ładnego.

            Wszystko co dobre, szybko się kończy i na pierwszą randkę także przychodzi kres. Jej zakończenie zależy w dużej mierze od tego, jak obie strony się na niej bawiły. Trzeba pamiętać jednak, że oczekiwania w tym miejscu mogą być bardzo różne. Mężczyźni liczą na pocałunek, niekoniecznie w usta. Niektóre kobiety za to liczą tylko na słowne pożegnanie. Tak naprawdę nie ma tutaj też znaczenia wcześniejsza znajomość w Internecie, bo w czasie pierwszego spotkania następuje swoisty reset. Dobrą taktyką jest umówienie się na następne spotkanie i przytulenie partnerki na do widzenia, co ona może przekształcić w coś więcej. Inicjatywa jest tu po stronie kobiety.