Buziak.pl

Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Szybkie Randki

Jeżeli zastanawiasz się co oznacza termin speed dating, wystarczy że przetłumaczysz go na polski język, a otrzymasz dwa słowa: szybkie randki. Pojęcie to przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych, a powstało dokładnie w 1998 roku, kiedy to rabin Yaacov Deyo z Los Angeles zorganizował pierwszy speed dating w Beverly Hills, który od razu zyskał przychylność i popularność wśród społeczeństwa amerykańskiego.

 

Czy umawiać się na szybkie randki?

Wiele osób, które zaczynają korzystać z serwisów randkowy, zaczyna zastanawiać się nad terminem szybkie randki. Choć nazwa ta jest znana od wielu lat, jednak większości ludzi kojarzy się ona z randkami w restauracji, w której potencjalni partnerzy zmieniają się co kilka minut i dowiadują się o nowych osobach wielu istotnych informacji. W przypadku randek internetowych również mamy do czynienia z szybkimi randkami, ponieważ mamy możliwość zaczerpnięcia informacji o potencjalnych kandydatach z ich profili znajdujących się w serwisie. Dlatego też jeśli zastanawiasz się, czy umawiać się na szybkie randki, to odpowiedź powinna brzmieć twierdząco, ponieważ szybkie randki internetowe to nie tyle same spotkania z nowymi osobami, co możliwość szybkiego rozeznania się w osobach, które mogły być naszymi potencjalnymi partnerami.


Co mogą dać mi szybkie randki?

Szybkie randki przez internet to sposób na selekcjonowanie osób, które mogłyby być naszymi partnerami lub nie. Przede wszystkim szybkie randki to możliwość przejrzenia profili osób, które podobnie jak my szukają partnerów. Już na tym etapie niejako poznajemy ludzi, z którymi mielibyśmy prowadzić dialog i możemy zdecydować czy mamy na niego ochotę. W przypadku szybkich randek w świecie realnym musimy odbyć taką randkę i poświęcić kilka minut na poznanie każdej osoby niezależnie od tego, czy jesteśmy nią zainteresowani, czy też nie. W przypadku szybkich randek przez internet wystarczy zapoznanie się z profilami osób, które są dostępne w serwisach randkowych i już mamy wstępne rozeznanie i niewielkie informacje o danej osobie.


Czy szybkie randki są skuteczne?

Jeśli zastanawiasz się, czy szybkie randki są skuteczne, to tak właśnie jest. Jeśli mamy możliwość sprawdzenia kilku osób, które wydają się nam potencjalnymi kandydatami na partnerów i możemy zweryfikować informacje, które podają, to z pewnością będzie to spore ułatwienie i zaoszczędzi czasu obydwu stronom. Bez bezpośredniego spotkania jesteśmy w stanie wybrać osoby, które wydają się nam interesujące.

 

Szybkie randki to rodzaj spotkania towarzyskiego, na którym spotykają się mężczyźni i kobiety w celu bliższego poznania się, a jedna randka trwa od 3 do 8 minut. W tym czasie osoby zadają sobie wzajemnie pytania i sprawdzają czy pasują do siebie. Po upłynięciu czasu organizator szybkich randek daje znak do zmiany, wtedy to uczestnicy zmieniają miejsca, poznając kolejnych potencjalnych partnerów. Całe spotkanie kończy się oddaniem list przez uczestników, którzy zaznaczają na nich osoby z którymi chcieliby się spotkać ponownie. Do wymiany kontaktów dochodzi tylko wtedy, jeżeli dwoje uczestników zaznaczyło siebie nawzajem na swoich listach.

Pojęcie szybkie randki szybko trafiło na portale randkowe, gdzie w wyjątkowo krótkim czasie można poznać wiele osób, czytając ich profil bądź koncertując się na krótkiej rozmowie zapoznawczej. Również darmowy portal randkowy buziak.pl oferuje szybkie randki, albowiem w serwisie jest już zarejestrowanych ponad 150 tysięcy użytkowników, spośród których na pewno znajdziecie tą jedyną bratnią duszę dla siebie.