Buziak.pl

Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Dating

            Dating z języka angielskiego znaczy dosłownie randki, niektórzy pojęcie to określają również „okresem na randki”, kiedy to dwoje ludzi spotyka się ze sobą i bliżej poznaje swoje charaktery oraz sposoby patrzenia na życie. W Internecie dating to oczywiście randki online, czyli czas, kiedy dwoje ludzi pisze ze sobą w celu bliższego poznania się, aż do chwili realnego spotkania. Dating to czas miłosnych doznań, chwil zauroczenia i zafascynowania drugą połówką, to doskonały czas na bliższe poznanie, po tym okresie dwoje dojrzałych emocjonalnie ludzi decyduje się na trwały związek bądź kończy swą znajomość rozstaniem. 

            W swoim najprostszym ujęciu dating to po prostu fakt wybierania się na randki, także darmowe randki internetowe lub rozmowy na różnych czatach randkowych. Wokół datingu rozwija się jednak cała kultura, która posiada swoje zwyczaje, standardy, a nawet swoje tabu. Kultura internetowych randek jest trochę inna niż ta, do której każdy miał na pewno możliwość przyzwyczajenia się w tak zwanym realu. Zmiana jest jednak bardzo pozytywna, ponieważ internetowy dating w dużej mierze rezygnuje z dystansu, jaki zawsze istnieje w codziennym życiu, co bardzo ułatwia nawiązywanie pierwszych kontaktów i ich pogłębianie. Zwyczajowo dating powinien się zakończyć w momencie, kiedy jedna z osób, z którymi umawia się na niezobowiązujące spotkania, zaczyna być dla nas ważna i chcemy się skupić tylko na niej. Wtedy dating przekształca się w budowanie związku, co na początku może wyglądać tak samo, ale wymaga pełnej monogamii oraz w coraz większej mierze wychodzi z Internetu. 

            Dating można rozumieć także jako sposób na życie lub hobby – sposób spędzania wolnego czasu. Portale randkowe ze swoimi randkami internetowymi umożliwiły poznawanie ogromnej liczby ciekawych osób i eksplorowanie kontaktów bez zobowiązań oraz ograniczeń. Takie luźne, pozbawione zobowiązań i oparte głównie o flirt kontakty, określa się bardzo często datingiem. 

            Zapraszamy na darmowy portal randkowy Buziak.pl, tutaj dating może stać się także waszym udziałem.