Buziak.pl

Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Dopasowanie partnerskie

            Dopasowanie partnerskie – termin psychologiczny, czasem uważany jako termin wróżbiarski, gdzie partnerzy poszukiwani są zgodnie z chronologią gwiazd. Dopasowanie partnerskie nie zawsze kojarzone jest z terminologią randkową, choć w rzeczywistości pojęcie to niezmiennie pojawia się na każdej randce. Dopasowanie towarzyskie to sposób porozumiewania się dwojga ludzi, to dobór dwóch osób pod względem charakterów, zainteresowań, ambicji, pasji oraz celów w życiu. 

            Dopasowanie partnerskie w rozumieniu potocznym to po prostu sposób, w jaki dwoje ludzi dogaduje się ze sobą. Portale randkowe opierają się o naukowe rozumienie dopasowania partnerskiego, które wywodzi się z badań naukowców nad związkami. Naukowe podejście opiera się o ustalenia odnośnie tego, jakie cechy posiadały związki udane, a jakie cechy miały związki, które się szybko rozpadały. Zbadanie takich cech pozwoliło na utworzenie specjalnych testów, które analizują wiele cech osoby w celu stworzenia jej profilu psychologicznego, a następnie taki profil dopasowują do profili innych osób – potencjalnych partnerów i partnerek. 

            Na podstawie tego rodzaju badań ustalono chociażby, że znacznie lepiej rozumieją się osoby podobne do siebie, a chociaż przeciwieństwa się przyciągają, bardzo szybko dochodzi w nich do konfliktów i długofalowe związki są mało prawdopodobne. 

            Portal randkowy Buziak.pl oferuje na łamach swojego serwisu dopasowanie partnerskie, dzięki któremu szanse na znalezienie drugiej połówki są zdecydowanie większe. Tutaj dobierzecie drugą połówkę według miejsca zamieszkania, wieku, wzrostu, wykształcenia, stanu cywilnego a nawet rodzajów zainteresowań, a dobór ten pozwoli na wzajemną zgodność kryteriów i lepsze dopasowanie partnerskie. 

            Należy pamiętać, że dzięki dopasowaniu partnerskiemu można liczyć na łatwiejsze postawienie pierwszych kroków w znajomości, ale nie ma tutaj żadnych gwarancji powstania trwałego związku. Dlatego Buziak.pl w żaden sposób nie narzuca tej funkcjonalności i pozwala stosować tylko najbardziej podstawowe kryteria dopasowania partnerskiego: wiek, płeć i miejsce zamieszkania.