Słownik randkowicza

Wszystkie
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Y
Z
Miłość

            Pojęcie miłości znane jest od początków istnienia świata. Jednak czy miłość można zdefiniować w jednym zdaniu? Najprościej rzecz ujmując możemy powiedzieć, że miłość to rodzaj uczucia, choć inaczej wygląda miłość partnerska, a inaczej miłość ojcowska czy też matczyna. Mówiąc o miłości partnerskiej, mamy na myśli dwoje ludzi, którzy poznali się, zafascynowali swoimi osobowościami i chłoną każdą chwilę spędzoną wspólnie. Miłość to rodzaj szczęścia, jakie wypływa z nas, jeżeli kochamy drugą osobę ze wzajemnością.

            O miłości moglibyśmy pisać wiersze, eseje, a nawet całe opowieści, jednak zawsze będzie to największe i najtrwalsze uczucie dwojga ludzi, które przypieczętowuje pierwszy pocałunek. To znak, że dwoje ludzi dojrzewa do mocniejszych relacji, że pragnie być ze sobą i jeszcze głębiej się poznawać, spędzać każdą wolną chwilę.

            Wielu autorów słowników pozostawia definiowanie miłości poetom, ponieważ jest to zadanie skomplikowane i jeszcze nikomu nie udało się wypracować definicji miłości, która uzyskałaby powszechną akceptację. Miłość najłatwiej jest rozpoznać po tym, że nie idealizuje partnera czy partnerki, lecz jest świadomym wyborem. Przychodzi w momencie, kiedy kończy się zauroczenie i powstaje prawdziwe partnerstwo w życiu. Stąd też określanie takiej miłości mianem miłości partnerskiej. Prawdziwa miłość oznacza, że priorytetem stają się potrzeby drugiej osoby, ponieważ uszczęśliwianie jej jest dla nas najważniejsze. Nie oznacza to oczywiście zapominania o sobie, dojrzała miłość wymaga akceptacji samego siebie i partnera na równi. Uzależnienie się od kogoś w związku nie jest prawdziwą miłością.

            Miłość można definiować także w ujęciu cielesnym, jako relację intymną dwóch osób, lecz nie to znaczenie jest tutaj omawiane.   

            Odszukaj miłość na Buziak.pl! Zarejestruj się za darmo, załóż profil randkowy, wstaw zdjęcie i pozwól odnaleźć się drugiej osobie, która czeka na Ciebie gdzieś po drugiej stronie monitora i tak jak Ty klika w poszukiwaniu miłości.