Szybkie Randki

Jeżeli zastanawiasz się co oznacza termin speed dating, wystarczy że przetłumaczysz go na polski język, a otrzymasz dwa słowa: szybkie randki. Pojęcie to przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych, a powstało dokładnie w 1998 roku, kiedy to rabin Yaacov Deyo z Los Angeles zorganizował pierwszy speed dating w Beverly Hills, który od razu zyskał przychylność i popularność wśród społeczeństwa amerykańskiego.

Szybkie randki to rodzaj spotkania towarzyskiego, na którym spotykają się mężczyźni i kobiety w celu bliższego poznania się, a jedna randka trwa od 3 do 8 minut. W tym czasie osoby zadają sobie wzajemnie pytania i sprawdzają czy pasują do siebie. Po upłynięciu czasu organizator szybkich randek daje znak do zmiany, wtedy to uczestnicy zmieniają miejsca, poznając kolejnych potencjalnych partnerów. Całe spotkanie kończy się oddaniem list przez uczestników, którzy zaznaczają na nich osoby z którymi chcieliby się spotkać ponownie. Do wymiany kontaktów dochodzi tylko wtedy, jeżeli dwoje uczestników zaznaczyło siebie nawzajem na swoich listach.

Pojęcie szybkie randki szybko trafiło na portale randkowe, gdzie w wyjątkowo krótkim czasie można poznać wiele osób, czytając ich profil bądź koncertując się na krótkiej rozmowie zapoznawczej. Również darmowy portal randkowy buziak.pl oferuje szybkie randki, albowiem w serwisie jest już zarejestrowanych ponad 150 tysięcy użytkowników, spośród których na pewno znajdziecie tą jedyną bratnią duszę dla siebie.

Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.